14 let starou zprávu o připravenosti policie na případné nepokoje po propouštění zaměstnanců sdílejí někteří lidé jako aktuální. Používají to jako důkaz, že vláda Petra Fialy krizi nezvládá a musí se připravovat na nepokoje.

Tuto zprávu boleslavští policisté vydali v prosinci roku 2008 a navíc šlo spíše než o varování před pouličními nepokoji o náborový článek. Věci se věnoval také Deník.cz.

Škodovka se navíc propouštět nechystá. „Snižování počtu zaměstnanců není v plánu. Co se týká přesouvání, do Boleslavi se také lidé postupně přistěhovali za prací, ale rozhodně to neznamená, že by se měla půlka Boleslavi někam stěhovat. Počítáme s tím, že někteří ze 4000 potenciálních zaměstnanců přijdou z našich stávajících závodů. Důležité je, aby v ČR byla zachována celková zaměstnanost a aby zde zůstala i přidaná hodnota. Přidaná hodnota přinášená v ČR se může i zvýšit, budou zde nároky na vývoj elektromobilů, na vývoj a výrobu systémů autonomního řízení,“ řekl Právu člen představenstva Škoda Auto pro prodej a marketing Martin Jahn v souvislosti s uvažovanou stavbou továrny na baterie.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.