Na sociálních sítích se šíří příspěvky o údajném obtěžování žen v Bílovci v Moravskoslezském kraji. Dle popisku by měli obtěžovat ženy lidi z Ukrajiny (prý v autě jsou 3 lidé), kteří z automobilu údajně oslovují ženy, natáčí je a mají nevhodné narážky.

O incidentech však neví nic ani celostátní policie, ačkoliv je v příspěvcích zmíněna, ani městská policie. Na sociálních sítích města se žádná taková událost neřeší. Státní policie se o incidentu dozvěděla až ze sociálních sítí, ačkoliv příspěvek tvrdí, že ženy volali policii. “K Vašemu dotazu uvádíme, že o příspěvku na sociálních sítích víme, zabývají se jím novojičínští policisté, kteří nyní vyhodnocují všechny získané a zjištěné informace,” napasala Bc. Pavla Jiroušová z krajského ředitelství moravskoslezské policie.

Zdá se tedy, že příspěvek je určen lidem, kteří si věci neověřují, jako další důkaz páchané kriminality ze strany Ukrajinců.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.