Na Facebooku má přes tisíc sdílení příspěvek Petra Ajšmana o údajném konfliktu v Karlových Varech, konkrétně městské části Stará Role. Údajně několikačlenná skupina cizinců napadá lidi. „Teď jsem viděl mého kamaráda a bez jakéhokoliv důvodu dostal několik ran pěstí a kopanců do obličeje, musel vyhledat lékařskou pomoc a vše řeší i PČR. Pohybují se ve třech až sedmi členné bandě a po ulici vykřikují sláva (cizině),“ píše Petr Ajšman.

Ačkoliv Ajšman argumentuje policií, policie o takovém činu nemá žádné informace. „K Vašemu dotazu mohu uvést, že incident, o kterém bylo informováno na sociální síti, nám nebyl oznámen a v současné době se jím tedy nezabýváme. Každopádně vyzveme autora příspěvku na sociální síti, a pokud se prokáže, že k incidentu opravdu došlo, tak se jím začneme okamžitě zabývat,“ informoval nás nprap. Jakub Kopřiva, tiskový mluvčí policie v Karlovarském kraji.

„Kontaktovala jsem Karlovarský deník. Samozřejmě se snažili informací nejprve ověřit a zjistili, že Policie žádný takový incident nevyšetřuje, ani se na ně nikdo neobrátil, tudíž nemohou znát totožnost údajných agresorů,“ píše také Gabriela Amstibovská v komentáři pod příspěvkem.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.