Tadesco je známý web šířící různé dezinformace a konspirační teorie. Slovenský projekt Konšpirátori.sk přiřadil web Tadesco na seznam serverů, jejichž důvěryhodnost a obsah jsou pochybné kvality a nedoporučuje na nich inzerovat. Konšpirátori uvádějí tento příklad zachycených hoaxů. V typologii domácích zpravodajských a publicistických webů byl zařazen Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky do kategorie Antisystémové weby. Z analýzy projektu Atlas konspirací vyplývá, že server Tadesco často šíří konspirace a podílí se na vytváření konspiračních narativů.

Nyní jednomu z autorů hrozí stíhání. Oddělení analytiky a kybernetické kriminality Policie České republiky podalo návrh na podání obžaloby osoby, která zveřejňovala články prostřednictvím webu Tadesco. Podle našich informací má být oním mužem osoba, která zveřejňuje články pod pseudonymem Tomáš Marný. Ve skutečnosti se má, podle dalšího pátrání v prostředí sítě internet, jednat o pana Reného Koukala z Brna.

„Pokud byly předmětem zájmu médií volby v USA, bylo zde uváděno, že volby byly zmanipulované, což bylo doloženo množstvím  odkazů  na  jiné  konspirační  webové  servery,  když  při  bližší průzkumech bylo možné zjistit, že tyto weby spolu delší čas spolupracují, cíleně na sebe odkazují a vytváří tak iluzi o důvěryhodnosti zprostředkovaných informací. Na předmětném webu jsou v současné době a poměrně již dlouhý čas, jako na mnohých jiných, uveřejňovány zásadní sdělení o zkáze lidstva v důsledku očkování proti nemoci Covid-19.Je právem každého ve svobodné zemi svobodně se vyjadřovat, zaujímat názory a stanoviska a ta prezentovat, přispívat tak k veřejné diskuzi. Oproti tomu je též povinností každého zdržet se jednání, které v jiných může vzbuzovat obavy a strach o vlastní život či zdraví,“ píše se v trestním oznámení, na jehož základě policie konala. Policie Koukala viní z trestného činu šíření poplašné zprávy.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.