Po bitvě je každý generál. Tak zní známe přísloví, které se hodí na internetové „experty“, kteří dva týdny po tragédii na Filozofické fakultě hledají pochybení policie. Mezi ně lze nyní zařadit i Janu Peterkovou, která spustila „vyšetřování“. Nepřinesla tedy zatím jakoukoliv neznámou informaci a zamlčuje některá fakta.

Ona a někteří další upozorňují, že v 14:37 nebo v 14:38 policie věděla (podle lokalizace telefonu), že střelec je v Revoluční ulici. Tato ulice je však mnohem blíže Celetné ulici, kde má Filozofická fakulta také budovu. Tuto budovu skutečně policie evakuovala přibližně hodinu před činem. Právě informaci o tom, že policie vyklidila nejlogičtější cíl, Peterková a další zamlčují.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.