Pardubicemi koluje „zaručená” zpráva, že z neděle na pondělí byla skupinou cizinců v Tyršových sadech pobodána mladá dívka. Pardubická policie tuto zprávu vyvrací. K ničemu podobnému rozhodně nedošlo.

Dále zveřejňuje tiskovou zprávu Policie ČR:

Nejen po sociálních sítích se šíří informace o tom, že v Tyršových sadech v Pardubicích byla během noci z neděle 29. 7. 2018 na pondělí 30. 7. 2018 pobodána mladá dívka skupinou cizinců. Za pardubickou policii tuto zprávu jednoznačně dementujeme.

Je pravda že jsme na linku 158 ve 22:45 přijali oznámení o jakémsi napadení dívky skupinou cizinců. Operační důstojník proto ihned na místo poslal dostupné policejní hlídky, které se spojily s oznamovatelem. Ten však řekl, že informaci o napadení má zprostředkovanou. Na místě se k hlídce přihlásila dívka, která uvedla, že informaci slyšela od své kamarádky. Policisté proto kontaktovali i ji. Poslední z uváděných dívek sdělila, že „slyšela“, že záchranná služba převážela do nemocnice pobodanou dívku.

Policisté kontaktovali záchrannou službu, nemocnici, prohledali Tyršovy sady a okolí, vytěžili občany, kteří se v parku celý večer nacházeli, avšak žádné protiprávní jednání a žádnou pobodanou ani jinak zraněnou osobu zde nenašli. Vzhledem k tomu, že se nepravdivá informace šíří městem jako lavina, uvádíme událost na pravou míru.

Přiloženo audio tiskové zprávy.

30. červenec 2018
por. Ing. Markéta JANOVSKÁ
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

http://www.policie.cz/docDetail.aspx?docid=22380091&docType=ART

Více také zde:

http://vzpravy.cz/zpravy/pardubicko/ostatni-mesta/676/pobodali-cizinci-v-tyrsovych-sadech-divku-vymysl-rika-policie

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.