O zaklekávání a odvlékání odpůrců expremiéra a bývalého agenta StB Babiše na jeho mítincích obsáhle informovala česká média, například Respekt, Deník N nebo ČTK. Své pobouření vyjádřil policejní prezident Vondrášek, ministr vnitra Rakušan i premiér Fiala. Na tiskové konferenci v pátek 5. 8. 2022 policejní prezident řekl, že policii musí být jedno, kdo je svolavatel, že musí vystupovat nestranně a nemá nahrazovat pořadatelskou službu.

K situaci kolem „zakleknutí“ využíváme fotografii ze serveru novinky.cz upravenou uživatelem twitterového účtu Petr (@pucost1). Babišův výrok citoval server hn.cz.

Agresi fanoušků agenta StB ukazuje toto video, kde může vidět i zaklekávače, kteří i natáčejí. Fyzické napadání agentových odpůrců je zjevně v pořádku, jistě je to menší prohřešek než sebrat reproduktor, navíc sebraný nezletilou osobou. Přitom při striktním výkladu zákona by se ovšem i vytržení transparentu dalo chápat i jako loupež, protože bylo použito násilí. Hodnota uloupené věci přitom nehraje roli.

Na videu z Třeboně z 2. srpna 2022 policisté působí jako součást Babišovy ochranky vedené expolicistou Danielem Vlachynským (odsouzeným násilníkem, kterého omilostnil Miloš Zeman –  prostřední zaklekávač nahoře, muž za Babišem dole). Babiš se tedy muži, kteří zasáhli proti nezletilému, přímo obklopuje.

Doufáme, že případ bude řádně vyšetřen. Jak zjistil Jaroslav Kmenta, u policie je totiž hodně příznivců expremiéra Babiše. Navíc byl současný policejní prezident Martin Vondrášek náměstkem policejního prezidenta Tomáše Tuhého a velitelem policejního zásahu v roce 2016, kdy čínští placení aktivisté atakovali naše občany, ale česká [sic!] policie perzekvovala a šikanovala protestující. Za to se policii dostalo pochvaly od rusko-čínského podporovatele Miloše Zemana.


author