Na Facebooku se šíří velmi vážně znějící příspěvek tvrdící, že občan Ukrajiny před několika dny se pokusil unést 12leté dítě. Incident se měl odehrát v pražských Běchovicích. Policie o dané věci ví, ale zda se jednalo o pokus o únos, nepotvrdila. Muž byl totiž silně opilý.

„Tímto oznámením se zabýváme, kdy se měl cizinec pokusit fyzicky kontaktovat dívku, která seděla v zaparkovaném vozidle s rodinnými příslušníky. Muže policisté vypátrali a podrobili dechové zkoušce, která byla pozitivní s výsledkem téměř 3 promile alkoholu. Věc je v šetření a zatím nebyla stanovena právní kvalifikace,“ napsal nám vedoucí oddělení tisku Krajského ředitelství Policie ČR Praha major Jan Daněk.

Nutné dodat, že autorka statusu na svém Facebooku sdílela už před daným konfliktem příspěvky zaměřené proti Ukrajinců. Je tedy možné, že celý incident zveličila. Věcí se každopádně zabývají policisté a pachatel je znám.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.