Na internetu se objevují další podvodné zprávy, které zneužívají nevědomosti nebo nepozornosti uživatelů. Na falešné kupony upozornil i supermarket LIDL, který patří k největším obchodníkům v oblasti potravin v ČR.

„Milí zákazníci a naši fanoušci, mějte se na pozoru před dalšími podvodnými poukazy! NEJEDNÁ SE O NAŠE NABÍDKY! Prosíme, abyste na výzvy neklikali,“ napsal Lidl na svůj Facebook.

První zmiňovaný „kupon“ se šíří přes podvodnou stránku s doménou www.lidl-cz.win. První, co by mělo uživatele trknout, je špatná čeština. Následně stránka chce od uživatelů vyplnit krátkou anketu, pak požaduje sdílení informace o tomto podvodném kuponu na Facebook. Jde tedy předpokládat, že cílem podvodníka je zneužít vaše osobní údaje.

“To nejpodstatnější se objeví nakonec. Staří známí šmejdi, co se vydávají za přístup k filmům a tvrdí, že jsou zdarma. Všimněte si nejenom množství chyb při překladu, ale i náhle proměny 1500 Kč na 1000 Kč. Samozřejmě krok dva je zadání kompletních údajů z platební karty. Tohle schéma je společné pro záplavu podvodů a PlayJoltz.com jsou jenom jedni z mnoha – viz Beware of www.playjoltz.com – It is a Fraudulent Website. Pokud jim číslo karty dáte, tak přijdete o poměrně dost peněz, včetně opakovaného strhávání. „Zrušit“ členství nepomáhá, stejně budou z karty brát peníze,” píše Pooh.cz. 

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.