Z proruského aktivisty pořádajícího masové protivládní demonstrace se poslední měsíce stal bizarní aktivista, u kterého lze pochybovat o jeho soudnosti. Řeč je samozřejmě o Ladislavu Vrabelovi, kterému se v září podařilo zaplnit Václavské náměstí.

„Česká vláda nám jasně říká, s kým budeme ve válce, a chce útočit na Ruskou federaci,“ říká organizátor protivládních protestních akcí Ladislav Vrabel. Dokonce tvrdil, že Česká republika chystá na Rusko zaútočit jadernými zbraněmi, které ovšem nemá. Důvodem je zvažované pořízení stihaček F-35A Lightning II, které za určitých podmínek jsou schopné nést i jaderné hlavice. Účelem pořízení má být však samozřejmě ochrana našeho vzdušného prostoru, případně vzdušného prostoru spojenců. Výhodou, na rozdíl od Gripenů, má být jejich univerzálnost a vývojově se jedná o nejmodernější sériově vyráběné stíhačky. Mimochodem, ČR chce letouny nakoupit, aby je měla k dispozici až v roce 2027, kdy končí pronájem Gripenů.

Na Ladislava Vrabela již nejméně jeden člověk podal trestní oznámení. „Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta,“ napsal na sociální síti jeden oznamovatel. Věcí se už zabývá i policie.  „Řešíme, zda jde o protiprávní jednání,“ uvedl na dotaz ČT mluvčí pražské policie Jan Daněk.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.