Daniel Sterzik aka Vidlák si na svém blogu vymyslel další historku. Tentokrát na něj posílá Jiří X. Doležal přepadovku z Reflexu. Má to však jeden háček. Doležal nepracuje v Reflexu od roku 2019.

„Sedím si takhle doma, píšu článek na zítra a najednou zvonek… Otevřu a tam Reflex… Dva hoši z Reflexu, které na mě poslal J. X. Doležal, aby ze mě vymámili přiznání, že mě platí Babiš,“ postěžoval si Sterzik na blogu Vidlákovy kydy. „Hochům jsem celkem na rovinu převyprávěl to, co tady každý den píšu vám. Tak jsem zvědavý, co z toho bude. Ale vzhledem k tomu, že na začátku této přepadovky  stál JXD, žádné iluze si nedělám,“ stojí v závěru poutavého příběhu.

Jiří X. Doležal nepůsobí v Reflexu už od roku 2019. Nyní pracuje pro Forum 24. „Proč tedy Sterzika napadlo jeho jméno? Důvodem je zřejmě Doležalův článek z letošního února, publikovaný už v titulu Forum24. V něm tento reportér poukazoval na to, že Sterzik až do loňského roku pracoval pro Agrofert (byl investičním technikem společnosti Navos, která je členem skupiny Agrofert) a ve svých blogových příspěvcích Andreje Babiše pravidelně hájil, aniž by ovšem uvedl, že jeho pohled není nezávislý,“ píše Jaroslav Krupka na webu Deník.cz.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.