Prezident Petr Pavel si vychutnal Petru Rédovou (PRO), když s grácií odpověděl na její dotaz při setkání s občany v obci Hrušky. Rédová přišla na jednu z besed s prezidentem, aby položila otázku, o které si zřejmě myslela, že Petra Pavla dostane do úzkých. Ve videu, které koluje na sociálních sítích, se ho ptá, proč se nikdo od nás nesnaží o mír na Ukrajině a zda už není čas o něm vyjednávat. „Přestaňte podporovat Ukrajinu a bude mír, slyšíme z mnoha stran. To je bohužel mimořádně chybný předpoklad. V okamžiku, kdy přestaneme podporovat Ukrajinu, na Ukrajině zvítězí Rusko, ale mír nenastane,” řekl Pavel na dotaz Rédové, co se stane, když Západ skončí s podporou Ukrajiny. “Ukončí to možná na nějakou dobu konflikt za cenu toho, že popřeme všechna pravidla, na kterých stojí naše země a mezinárodní společenství, a dáme všem najevo, že neplatí pravidla civilizovaného světa, ale že platí pravidlo většího klacku.”

Kromě toho však Rédovou pobouřil to, že web Extra.cz o ni napsal pravdu. Tedy, že Rédová tvrdila, že se Poláci snaží pomocí jódu zlikvidovat lidstvo. Tvrdila, že nikdy nic takového neřekla. Jiří Cartman Gubiš však dohledal, že video, na kterém Rédová mluví o nebezpečných tabletách jódu skutečně existuje. Rédová se snažila naznačit, že pomocí tablet s jódem chtějí do Poláků dostat očkování proti COVID-19. Rédová šla dokonce tak daleko, že video s tímto tvrzením smazala. Internet si však pamatuje vše.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.