Petra Rédová po odchodu z PRO odmítala, že by se objevila na kandidátce KSČM. Nyní se ukázalo, že budě pětkou kandidátky „Stačilo!“, kterou ovšem KSČM zaštiťuje. Spekulovalo se, že spolu s KSČM půjde i současná sociální demokracie SOCDEM či Nespokojení expremiéra Jiřího Paroubka, ale nikdo ze zástupců těchto politických subjektů se mezi představenými kandidáty neobjevuje. Není mezi nimi ani organizátor protivládních demonstrací Ladislav Vrabel. Jde tedy v podstatě o kandidátku KSČM, levicové a tzv. „vlastenecké scény“.

Koalici s názvem „Stačilo!“ povede současná europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Komunisté mají pro evropské volby v příštím roce velké ambice. Europoslanecký mandát stranické šéfky Konečné je totiž jejich jediným zastoupením ve vyšší politice, který straně zbyl. Název koalice STAČILO odkazuje na Konečnou často zmiňované heslo „Fialo, stačilo!“

„U našich “vlastenců” je klasika, že lžou v takovém objemu, že nad tím ztrácí kontrolu. Vůbec neřeší, co je lež a co pravda. Účel světí prostředky,“ glosuje analytik Roman Máca.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.