Právníci pseudovlastenecké scény jako Jindřich Rajchl, Jana Hamplová a další se rozčilují, že Petr Pavel si dovolil před inaugurací se sejít s ústavními činiteli nebo telefonovat s prezidentkou Tchaj-wanu. Naznačují, že Petr Pavel se mohl dopustit trestného činu přisvojení pravomoci úřadu.

Přitom však nijak nedokazují, že Petr Pavel by si přisvojoval prezidentskou funkci. „Pavel Cchaj Jing-wen poděkoval za gratulaci k vítězství ve víkendových prezidentských volbách,“ píše Český rozhlas. To samé se týká setkání s nejvyššími ústavními činiteli (Petrem Fialou, Milošem Vystrčilem a Markétou Pekarovou Adamovou). I v tomto případě se prakticky jen dohodli, že až Petr Pavel bude v úřadu, budou se scházet každých čtvrt roku kvůli například plánovaným zahraničním cestám. Řešili také hosty na inauguraci. Neexistuje tedy žádný důkaz, že Petr Pavel by si už přisvojoval funkci prezidenta.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.