Investigativní aktivisté z řad proruských aktivistů se spojili a zdá se, že na zvoleného prezidenta Petra Pavla našli opravdu choulostivý materiál. Opékal si se svým týmem špekáčky v lese.

Faktem je, že dle § 20 odst. 1 písm. k) zákona č. 289/1995 Sb. o lesích a o změně a doplnění některých zákonů (dále jen lesní zákon), je v lesích zakázáno mj. rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně mimo vyhrazená místa. Petr Pavel by se mohl teoreticky dopustit přestupku.

Tato povinnost se však nevztahuje na správce lesa, kterým může být i majitel. Autor příspěvku nijak nedokazuje, že se nejednalo o pozemek Petra Pavla nebo někoho z přítomných. Přesto se snaží naznačovat, že se dopustil něčeho nelegálního.

Na koláži je úmyslně zakryté místo, na kterém je chata. Autor příspěvku tedy minimálně manipuluje v tom, že zakryl budovu poblíž místa opékání.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.