Monika Pilloni, dle svých slov se zajímá o aktuální politické dění v Evropě. Na Facebooku aktivně podporuje italského politika Matteo Salvini. Blogerka portálu iDnes a přispěvatelka různých médií české alternativní scény, aktivní členka Ligy Mattea Salviniho (dříve Liga Severu) a koordinátorka Ligy pro komunikaci s italskými občany žijícími v České republice a na Slovensku.

Najdeme ji na Facebooku, na blogu Idnes, Audiolibrixu, či na webu Nová buržoazie. Má také svůj osobní web/blog na WordPressu.

Píše především negativní články o „ilegálních imigrantech“, „falešných uprchlících“, „muslimských polygamistech“ v Itálii. Zdůrazňuje, jak imigranti ničí (nejen) Itálii, zaměstnanost, jak jsou upřednostňování před jinými občany. Její články se také zabývají násilnými činy migrantů, v těchto článcích je pak generalizování, migranti jsou vykreslování jako agresoři a působí jako nebezpečí pro občany daných států.

Na idnes.cz měla svůj blog, celkem publikovala 157 článků v období od 4. 5. 2016 do 13. 10. 2018. První příspěvek na blogu zveřejněn 4. 5. 2016 se týkal migrantů směřujících do EU. V příspěvku stručně popisuje, jak by mělo fungovat přijímání migrantů, ovšem explicitně udává výši pokuty (do 250 tis. EUR). Svůj příspěvek uzavírá následujícím: „Čím dříve se dostaneme pryč z této evropy, tím lépe! Tato evropa nerespektuje suverenitu jednotlivých států.“

Téměř každý článek v sobě skrývá dezinformace ohledně tematiky migrantů. Článek z 23. 8. 2016: Chtějí vůbec muslimové mír v Evropě? Zde adoruje Jiřího Kobzu (SPD) jako politika, který má reálný přehled o riziku migrace a islamizaci v ČR. Článek končí myšlenkou: „Doufám tedy, že jsem svým čtenářům podala vyčerpávající odpověď na otázky tykající se témat v úvodu a že nenechají tu dnešní nebezpečnou situaci dojít až do takových extrémů jako je to dnes v Itálii, kde státní moc už není schopná zajistit bezpečí svým vlastním lidem…“

  1. 7. 2017 – článek o imigrantech a rizika, že jsou HIV pozitivní – šíření paniky.
  2. 01. 2018: Narativ proti EU – kvůli EU musíme přijímat uprchlíky. EVROPSKÝ parlament schválil dne 16. ledna Usnesení „o ženách, rovnosti žen a mužů a spravedlnosti v oblasti klimatu“, ano čtete dobře: KLIMATICKÉ SPRAVEDLNOSTI!!! S odsouhlasením tohoto dokumentu, se vyzývá Komise a Evropské státy, aby se, podíleli na Globálním paktu pro bezpečnou, spořádanou a pravidelnou migraci“, aby se mohla „ochránit klimatická spravedlnost uznáním změny klimatu jako migrační motor.“ Díky tomuto dokumentu a všem ostatním, které již byly v minulostí schváleny, se nám zde vytváří nová figura, kterou, dle toho jak bylo hlasováno, budou muset členské státy EU chránit a přijímat tím, že se otevřou dokořán EVROPSKÉ hranice každému, kdo bude tvrdit, že byl nucen utéct z vlastní Země kvůli nepříznivému klimatu.

Pilloni také hodně píše o násilí (vraždy, znásilňování, jiné útoky), které je způsobováno migranty. 14. 1. 2019 hovořila v podcastu Slobodný Vysielač.

Čas podcastu 15:44 – popisuje, jak se v roce 2013 začala zajímat o to, proč lidé na severu Itálie ztrácejí práci a spojovala to s migrací. Proto se začala také zajímat o Ligu Severu – zastávali se italských občanů – politika ve prospěch italského občana.

Poslední článek z 12. 10. 2018 pod názvem „Protest proti italské vládě, ulejváci jásali a dělali bordel… podpora nelegálům“ uvádí, že studenti, neziskové organizace a antifa byli „naočkováni“, aby se účastnili demonstrací proti italské vládě.

Monika Pilloni informuje o tom, že M. Salvini bude proti přijmutí lodě Open Arms. V jejím článků jsou mimo jiné vtipy o imigrantech, které podporují lživé protiimigrační a protievropské narativy.

V červenci a srpnu publikuje na Facebooku příspěvky okolo Open Arms a protiimigrační narrativy. Šíření paniky z nákaz, z toho, že imigranti okupují státy. Podpora politiky M. Salviniho, který je striktně proti vyloďování migrantů. 9. 8. 2019 – Merkelová stojí za falešným obviněním M. Salviniho z braní ruských peněz.

Tento článek vyšel v rámci přehledu České dezinformační scény za měsíc červenec. V přehledu si můžete rovněž prohlídnout některé její konverzace na sociální síti Facebook.


Elfové je v českém internetovém prostředí sebeprezentační název anonymní aktivistické skupiny, která si vzala za cíl „boj s internetovými trolly, kteří šíří dezinformace a proruskou propagandu“. Skupina se zformovala v roce 2018 po vzoru obdobných skupin v pobaltských státech, například Litvy, kde podobná aktivita vznikla asi o pět let dříve. Přijala od nich také označení za elfy.