Asistent poslance Lubomíra Volného a jeden z expertů SPD Tomia Okamury Tomáš Raždík přidal na Twitter další perlu. V komentáři tvrdí, že „ženy mají tendenci volit levici“ a především pak, že by „to mohlo vysvětlovat proč 19. století, kdy volili jen muži, bylo stoletím kapitalismu s minimem válek, zatímco 20. století bylo století socialismu, který stal život desítky milionu lidi.“ Stalo se tak v rámci diskuze o citátu Ladislava Jakla, který bude kandidovat za SPD do senátu, na adresu žen.

Tvrzení pokulhává v mnoha oblastech. Za prvé žádnou z velkých válek 20. století nezapříčinila žena. Za druhé v 19. století se vedlo mnoho válek. Nejkrvavější válkou 19. století pak byla Americká občanská válka. Ta si vyžádala 970 000 obětí. Právě 19. století v USA bylo kolébkou kapitalismu a ženy v té době volit rozhodně nemohly.

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.