Jindřich Rajchl (PRO) se rád staví do pozice, že jeho strana je masmédii úmyslně přehlížena, neobjevuje se v průzkumech veřejného mínění a nedostává prostor například v diskuzních pořadech České televize. Nyní publikoval příspěvek, že údajně peklo zamrzlo, protože ho Česká televize přestala ignorovat. „Stalo se totiž neuvěřitelné! Byl jsem pozván na diskusní pořad do České televize! Dnes ve 13.00 budeme natáčet a pořad s názvem Politické spektrum bude odvysílán v sobotu na programu ČT24 ve 12.30. Nečekám proti sobě žádné pětikoaliční ministry či poslance, neboť to by asi na začátek byl až příliš velký šok, ale i tak se můžete stát svědky historického okamžiku, kdy se brány naší veřejnoprávní instituce rozestoupí i pro největšího Ďábla na naší politické scéně,“ napsal Rajchl.

Je přitom zřejmé, že Česká televize v tomto pořadu dává příležitost k prezentaci všem kandidujícím politickým stranám. Letmým pohledem, nedávno zde byl například Hynek Blaško (Aliance za nezávislost) nebo Jan Májíček (levice). Samotný pořad Politické spektrum je pak pořadem, který ČT vysílá od roku 2006 a dává v něm šanci prezentovat se malým politickým stranám. „Česká televize rozhodla vysílat na kanálu ČT24 pravidelný magazín o životě a fungování malých politických stran a hnutí, dát divákům příležitost nahlédnout do jejich politické kuchyně a jim samotným poskytnout prostor k prezentaci názorů a k diskusi,“ píše Česká televize v představení pořadu.

Účast v tomto pořadu nevypovídá nic o šanci překročit hranici pro vstup do Evropského parlamentu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.