O vztazích uvnitř tzv. „vlastecké scény“ by šla natočit telenovela. Graficky zpracovat, kdo se s kým má a nemá rád, prakticky nelze, protože se to každou chvilku mění. Každopádně pospolu nějakou dobu drželi Pavel Zítko, Libor Malý, Renata Bernardi, Vlastimil Mádlo a Jana Peterková. Všichni si hráli na to, že jsou zástupci Československa a dokonce si rozdali funkce. Vytvořili tak opozici jiné skupince hrající si na neexistující stát okolo Jana Macháčka. Jinou zase vede bývalý taxikář Zdeněk Ponert.

Podle všeho se však aktivisté okolo Pavla Zítka pohádali mezi sebou. I Pavel Zítko si všiml, že Jana Peterková je po návratu z Polska jakási divná. Jak se to pozná, neprozradil. Petrková do Polska jela zachránit zadrženého Tomáše Čermáka. Místo toho tam však točila ceny Nutelly a zásah hasičů na sídlišti. Tomáš Čermák byl převezen do Čech v době, kdy vyspávala po jednom takovém tažení.

Dezinformátor Pavel Zítko, který se dušoval, že neudal zadrženého Tomáše Čermáka, nyní na sociální síti prosí o peníze na advokáta. Peníze podle něj půjdou na špičkové advokátní služby právě pro Čermáka. Zítko však peníze údajně na Čermákovu pomoc vybírá dlouhodobě. Jenže z účtu jsou pravidelně placeny útraty na benzínkách, obchodech či rovnou prováděny výběry hotovosti. Zdá se, že i tato podpora má své meze a po převozu do ČR penězovod přestal téct.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.