Pavel Kohout, expert a podporovatel neúspěšné strany „Realisté“, jejichž hlavní tváří je Petr Robejšek, sdílel fotografii z twitterového účtu s názvem Jason Collins, který uvedl, že jde o snímek ze sobotní londýnské demonstrace na podporu Tommyho Robinsona.

Zmíněná fotografie ovšem pochází z roku 2005 z Liverpoolu a ukazuje oslavy vítězství liverpoolského klubu v Lize mistrů. To ovšem nijak nebránilo lidem, mezi nimi i Pavlu Kohoutovi, aby tweetu dali 15 000 lajků.

Na podvod byli upozorněni Collins i Kohout, ale oba dezinformační příspěvek ponechali. Ne že by to překvapilo, ale máme definitivně potvrzeno, že Pavel Kohout patří k naší elitní gardě sdílečů lží, kam už se dávno zařadili příznivci SPD, komunisté nebo Václav Klaus mladší. Kohoutův tweet je ale jasnou pobídkou, abychom i jeho novinové texty na nejen ekonomická témata brali „cum grano salis“ .

Britská média účast na demonstraci odhadují na stovky. Pět lidí bylo zatčeno za neuposlechnutí výzvy nebo používání pyrotechniky.

O složitosti případu Tommyho Robinsona jsme psali zde.

Napsal: Miloš Kadlec
Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com