Na Facebooku se můžeme dočíst rozhořčené komentáře nad tím, že český básník Pavel Josef(ovič) Hejátko byl znovu zadržen policií. V rozhořčených komentářích na jeho profilu, ale i na profilech jiných dezinformátorů se dozvíme, že byl zadržen nestandartním způsobem, spoután do tzv. „medvěda“ a podobně. Pavel Josef Hejátko (říká si Josefovič, ale v policejních záznamech má napsáno Josef) je však kromě básnické činnosti i velký agresor.

Do veřejného prostoru výrazněji vstoupil v roce 2007, kdy začal jménem fiktivní české odnože teroristické organizace RAF rozesílat výhružné dopisy kvůli tehdy připravovanému americkému radaru. Sám to poté označil za mystifikaci, politickou satiru a marketingový tah. A co má na triku nyní? Napadení člena IZS jen proto, že ho chtěl v práci testovat na COVID-19. A také napadení veřejného činitele, je podezírán ze spolupráce s cizí kontrarozvědkou, z popírání genocidia a porušení probačního řádu. Pokud tedy někdo již útočil na záchranáře a policisty, je jisté, že znovu ho zadrží raději bezpečným způsobem. V těchto souvislostech se například spoutání do tzv. „medvěda“ nevyznívá až tak brutálně.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.