Na sociální síti Facebook a na Youtube vznikl další dezinformační video projekt. Jmenuje se Patriot TV. Jedná se o další projekt Petra Vojáčka z Ostravy. Ten už v minulosti oslovoval lidi projektem „MikroTV“ nebo ještě dříve „Dvorcelive“.

 „V obci Dvorce začala působit od začátku ledna 2012 regionální televize. Prostřednictvím internetového zpravodajství mohou občané sledovat jednotlivé aktivity, které v obci probíhají, a        rovněž tak mohou být informováni o zajímavých akcích v okolních regionech,“ psal tehdy Vojáček.

Petr Vojáček ovšem nejvíce proslul záznamy z demonstrací po vypuknutí migrační krize. Tehdy přenášel demonstrace Lucie Haškové, Jiřího Černohorského, ale třeba i známého antisemity Adama B. Bartoše. Přinášel neobjektivní rozhovory (1, 2, 3) například o demonstraci 26.3.2016, kdy byl zatčen za svůj projev Adam B. Bartoš a následně pak tzv. „vlastenci“ začali napadat Policii ČR, která byla následně nucena demonstraci rozpustit.

Nyní tedy založil projekt Patriot TV. Na facebookové stránce najdeme směsici konspiračních teorií od Zeitgeist Movement, propagandistický film Svět podle Putina i konspirační film Hon na Hitlera. Kromě toho, stejně jako předcházející projekt, přináší záznamy z demonstrací nebo přednášek.

„Samozvaná vlastenecká televize šířila třeba protest před Pražským hradem. Během něj bývalý člen bezpečnostních složek Martin Zapletal pálil vlajku Evropské unie a imitoval hajlování. Televize všeobecně sdílí názory proti západním demokratickým institucím.,“ píše Deník N.

 „Je vytvářen dojem, že český národ je v existenciálním ohrožení. V současné době lze sledovat i vznik řady nových skupin na Facebooku, které výstupy kvazi-mediálních projektů multiplikují. Jejich provoz je levnější a snadnější na údržbu,“ dodává pro vysvětlení poslední zpráva o extremismu.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Své mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou, zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com