Před pár dny byl na slovenské facebookové stránce „Nedám sa očkovat“ zveřejněný status s fotografií, který vybičoval vášně a vykreslil lékaře jako nejhorší lidi na světě. Hra na city a příběh o špatných lékařích dokonale vyšel a status získal více než 9 tisíc sdílení.

Nemocnice v Partizánskom prý odmítla ošetřit 9letého chlapce po vážném pokousání psem. Důvod údajně byl, že otec s dítětem nebyli očkováni a testováni a personál se údajně nezajímal o dítě a jeho zranění. Na celém příběhu je však pravdivé jen to, že došlo ke zranění 9letého chlapce, který byl pravděpodobně pokousán psem. Zbytek je už jsou jen manipulace s fakty.

„Nemocnice Svet zdravia Partizánske, stejně jako všechny nemocnice naší sítě, samozřejmě nepodmiňuje poskytování akutní zdravotní péče očkováním nebo testem. V prostorách zdravotnického zařízení je však pro ochranu jiných pacientů i personálu již standardně třeba nosit roušku. V uvedeném případě si chlapcův otec i přes vyzvání zdravotníků odmítl roušku nasadit. Zdravotnický personál proto navrhl, aby otec počkal na chodbě, zatímco syna ošetří v ambulanci. To však odmítl a se synem z nemocnice odešel,“ uvedla nemocnice.

To potvrzuje i svědkyně z místa. Svědkyně uvedla, že po příchodu do nemocnice byl pán vyzván k podstoupení testu nebo si měl nasadit roušku, což odmítl a když chtěl personál vyšetřit pouze dítě i to odmítl. Vynadal personálu a odešel s dítětem pryč. Uvedla také, že personál byl velmi milý a ochotný. Ten, kdo se choval jako hulvát byl otec dítěte.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.