Zdá se, že slovenská politika se po dvou posledních volbách na Slovensku bude přibližovat Maďarsku. Trhlinu tomu však udělal Viktor Orbán, který si vymyslel, že na Slovensku se chystá výstavba základny NATO. „NATO chce vytvořit vojenské základny v Polsku, Rumunsku a na Slovensku pro přesun zbraní na Ukrajinu,“ tvrdí příspěvky. Ty mají přitom tentokrát racionální charakter a odkazují na vyjádření maďarského premiéra.

V prvé řadě. Slovensko, Polsko i Rumunsko jsou v NATO a tedy jakákoliv plánovaná vojenská základna může být považována za vojenskou základnu NATO, přestože ji bude budovat samotný stát. To, že by se na Slovensku chystala nějaká nová vojenská základna zahraničních sil NATO odmítl slovenský ministr obrany Robert Kaliňák. Nesmysl z úst maďarského premiéra vysvětloval na půdě slovenského parlamentu 5 minut.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.