Jakýsi pamflet z e-mailu je pro některé dostatečným důkazem, že vláda se údajně rozhodla zrušit svátek 8. května. Prý opět od příštího roku. Nic takového se samozřejmě nestalo.

„Všechny státní svátky jsou vymezené v prvním paragrafu zákona č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu. Státní svátek tedy vláda nemůže přímo zrušit vlastním usnesením. Pokud by vláda navrhla zrušení 8. května jako státního svátku, musel by takový návrh projít klasickým legislativním procesem, tedy přes obě komory parlamentu a prezidenta,“ zjistil Demagog.cz.

Jak je zřejmé ze zákona, svátek 8. května je v něm stále zachován. Podobný nesmysl se přitom šířil už loni s tím, že bude zrušen letos. Podle všeho si nesmysl vymyslel známý dezinformátor Aleš Svoboda z Mělníka.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.