Nedávno jsme psali, že bývalý tajemník ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov přiznal účast Ukrajiny na teroristickém útoku na Crocus City Hall na předměstí Moskvy. Ve skutečnosti video, které odvysílala i ruská NTV je falešné a vychází z prohlášení vzniklého ještě před teroristickým útokem.

Rovněž se šíří, že Danilov po své rezignaci označil situaci na Ukrajině za beznadějnou. Danilov na Facebooku napsal, že je vděčný za příležitost sloužit své zemi a svému lidu v době míru i války. „Bez ohledu na to, jak je to těžké, bez ohledu na to, jak beznadějná se situace může zdát, pracovali jsme a budeme pracovat pro Ukrajinu a pro Ukrajinu, věřili jsme a věříme v naše vítězství! Hlavní věc, kterou musíme mít stále na paměti a kterou jsem vždy vyznával, je nebát se, nikdy se nikoho nebát, jít vpřed a věřit v Ukrajinu, věřit v ukrajinský lid!“ napsal Danilov.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.