Na internetu se aktuálně šíří video, které vyobrazuje konflikt mezi osazenstvem pivnice (zřejmě Romy) a policisty. Na videu je vidět, že jeden z osazenstva herny napadl policisty. Policisté si to následně nenechali líbit a bránili se.

Video aktuálně šíří například deník Extra,  EUportal, Česko aktuálně, nebo na Facebooku Svobodný vysílač. S videem přišel Jvpress. Na Facebooku má přes video přes 5 tisíc sdílení, na Youtube video vidělo zhruba půl milionů zhlédnutí.

Nutno dodat, že video je velmi staré. To přiznává sám web JVpress. „Podle aktuálního zjištění redakce ale nejde o aktuální incident, ale o starší událost. I přesto jsme se rozhodli záběry zveřejnit“ napsal web. To potvrdila i policie. „Dobrý den, mohu potvrdit, že k události došlo v roce 2013, vzhledem k časovému odstupu věc již nebude komentovat,“ napsala nám tisková mluvčí mjr. Ing. Bc. Jana Slámová.

To, že video je velmi staré dokazuje i vzhled. Zatímco aktuálně je herna osazena světelnou tabulí a cedulí, na videu není ještě nic takového vidět. Jde tedy dedukovat, že bulvární a dezinformační média dělají kauzu z několik let staré věci.

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com