Předseda SPD Tomio Okamura se na sociální síti Facebook chlubí úspěchem, ke kterému měla pomoci jejich poslankyně Lucie Šafránková. „Lucie Šafránková dlouhodobě usiluje o zlepšení životních podmínek občanů Jihomoravského kraje. Právě ve svém regionu před časem navštívila areál ve Šlapanicích u Brna. Šestihektarový areál bývalého cukrovaru je zamořen kontaminovanou půdou a spodní vodou. Areál nutně potřeboval dotaci na sanaci od Ministerstva životního prostředí. Proto v této věci Lucie interpelovala na ministra životního prostředí Richarda Brabce, který dotaci na odstranění škodlivých látek přislíbil,“ píše v dezinformačním příspěvku Okamura. Ve videu je pak záznam interpelace poslankyně Lucie Šafránkové z této středy.

Realita je však taková, že dotace již byla přidělena před interpelací. „Šlapanice na Brněnsku se po desítkách let zbaví nebezpečné ekologické zátěže. Ministerstvo životního prostředí dnes obci schválilo dotaci ve výši 147 milionů korun z Operačního programu Životní prostředí. Město tak může začít s likvidací silně zamořeného průmyslového areálu ICEC, který léta ohrožuje životní prostředí a zdraví obyvatel,“ psal už 14. června ekologický web Enviweb. Na přidělení dotace tedy nemá SPD žádnou zásluhu.

Napsal: Jan Cemper
Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com