S blížícími se volbami houstne atmosféra i mezi lidmi, kteří se nazývají vlastenci. Největší šanci obhájit posty ve sněmovně má bezesporu SPD. SPD by ovšem rád nahradil nebo doplnil Volný blok. To se však lídrovi SPD rozhodně nelíbí.

„Volný a spol. je darem z nebes pro všechny vítače migrantů, milovníků transsexuálů a bruselofilů, protože jediné, co tyto strany udělají, je, že odčerpají nějaké hlasy SPD. Propadlé hlasy se pak přičtou Pirátům, a tím oslabí vlastenecké a konzervativní pozice ve Sněmovně,“ řekl Okamura pro Parlamentní listy.

„V dnešní době považuji SPD za nejnebezpečnější stranu v Poslanecké sněmovně, protože falešně odsává hlasy lidí, kteří chtějí skutečnou systémovou změnu. Je to falešná opozice, která byla vytvořena asi hlavně proto, aby vlastenecké a národovecké hnutí udusila. Alespoň na mě to tak působí. To, jak je strana vedena, nemůže k žádné změně vést,“ kontruje Lubomír Volný v knize Volného flákanec.

Zajímavý je v tomto postoj dezinformačních médií. Například Aeronet stojí jednoznačně na straně Lubomíra Volného. Parlamentní listy dávají více prostoru zatím Tomiu Okamurovi.

Dezinformační web CZ24.News pro změnu ostře vystoupil proti hnutí Trikolora. V antisemitském spisku jim vadí, že stínovým ministrem zahraničí je za hnutí židovský rabín David Bohbot.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.