Poněkud zvláštní způsob, jak oslovit voliče, si našla pražská ODS. Publikovala záběr na mladého muže, kterému se udělalo z nějakého důvodu nevolno. A následně se ptá: „Nechali byste na něm rozhodnutí o své budoucnosti?“

Ve skutečnosti muž na videu ani jakkoliv zasáhnout do voleb nemůže. Jedná se o pět let staré video z Velké Británie. ODS ho stáhla z Youtube bez dovolení, natož muže ve videu. „Nevím, že někdo používá mé video k volební kampani,“ napsal nám majitel účtu Jan Štěpán (Neosonič), který už léta žije v německém Erfurtu. Video prý natočil na festivalu v Británii a ODS by rozhodně souhlas s jeho použitím nedal.

„Dobrý den, sdělte nám, prosím, jak probíhalo vyjednávání s tím mladým mužem, aby vám dal práva k užití tě stopáže a své osoby k marketingovým účelům?“ ptá se představitelů pražských ODS Darek Černý.

 „Záhy po zveřejnění se objevily hlasy, že video je namířené proti Pirátům, kteří disponují v hlavním městě silnou voličskou základnou a jsou považováni za jednoho z favoritů voleb v Praze. Sami Piráti se podle slov poslance Mikuláše Ferjenčíka domnívají, že tím ODS ohrožuje zejména svůj volební výsledek, neboť kvůli podobným příspěvkům prý přicházejí o voliče,“ píší Lidovky.cz.

„Kolegové, jako místopředseda MS ODS Dubec, žádám o stažení tohoto nemístného příspěvku, který ODS pouze poškozuje v očích mladých lidí. Již nyní se mě ptala řada přátel a doposud podporovatelů ODS, co má toto znamenat. Vymezeni proti Pirátům by melo probíhat ve věcné rovině, nikoli těmito nešťastnými výkřiky ve stylu SPD,“ žádal pod videm i člen ODS Aleš Povr.

„Ten člověk vypadá, že by se mi mohl chtít do života montovat mnohem méně jak kdejaký ambiciózní politik – včetně vás,“ dodává v komentářích Tereza Urzová.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.