Bohužel se množí příběhy lidí odmítajících očkování, kteří následně zemřeli. Mezi dalšími je teprve třicetiletý sportovec Patrik Dufek z Mostu. Bojovník MMA a trenér bojových sportů. Bohužel i on šířil na svém profilu dezinformace o očkování a odmítal opatření proti COVID-19. A to se mu stalo osudné. Zemřel totiž 28. prosince v důsledku zápalu plic při onemocnění COVID-19. Jeho přítelkyně nyní nabádá lidi, aby se chránili.

Podobný případ se stal i v Belgii. Jednačtyřicetiletý Belgičan Frederic Sinistra, kickboxerský šampion známý jako The Undertaker, zemřel na zástavu srdce. Trojnásobný mistr světa byl na konci listopadu přijat do nemocnice poté, co jej k návštěvě lékaře kvůli přetrvávajícím příznakům donutil jeho kouč, který mu pohrozil, že pokud nevyhledá lékařskou pomoc, přestane ho trénovat. Sinistra poté s fanoušky sdílel fotografie z nemocničního lůžka z oddělení intenzivní péče, kde byl připojen na kyslík. Po několika dnech však podepsal revers a rozhodl se s nemocí bojovat doma. Odmítal si však přiznat, že má covid. Byl také známým odmítačem vakcíny proti koronaviru.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com