V souvislosti s migračním paktem EU se poslanec Babiš vyjádřil na webu jím vlastněného hnutí ANO v článku Fialova migrační zrada mj. takto:

„Podle nové evropské migrační politiky budou muset členské státy přijímat migranty z jiných zemí EU (zejména z Itálie, Španělska či Řecka), nebo za odmítnutí zaplatit penězi či jinou pomocí. V bruselském eurospeaku se tomu říká povinná solidarita, což je zhruba stejný protimluv jako nám dobře známá omezená suverenita. Jediné země, které hlasovaly proti této zhůvěřilosti, byly Maďarsko a Polsko. Fialova vláda hlasovala pro. Skandální je ale nejen celá dohoda, ale i to, jak byla v Bruselu schválena – za našimi zády, pod rouškou tmy a bez jakékoli diskuse. Zcela záměrně to bylo v době, kdy je pozornost veřejnosti poutána válkou na Ukrajině, rekordní inflací a energetickou krizí.“

Pokud nejde o náhodný shluk slov, jak tomu v případě Andreje Babiše velmi často bývá, znamená to, že Andrej Babiš odmítá důchodové a zdravotní pojištění, které jsou nejryzejším projevem povinné solidarity. Zejména důchodci by tedy měli značně zbystřit a rozmyslet si, koho budou příště volit.


author