Možná jste tento “argument” také zaslechli. Očkovací látka proti COVID-19 je experimentální a obsahuje hodně chemických látek. Existují však lidé, kteří místo vakcíny si nacpou do těla raději rovnou bělidlo:

To je totiž asi měně chemické. Řeč je o látce CDS (oxid chloričitý).  Oxid chloričitý je vysoce toxický, oxidující a škodí i životnímu prostředí. Obdobné vlastnosti má chloritan sodný (MMS).

„Chlordioxid je silné oxidační činidlo a používá se proto průmyslově na bělení textilií a papíru a také jako dezinfekční prostředek. Je silně toxický. Bakterie a viry ničí, ovšem stejně tak patogenní jako ty hodné. K vnitřnímu použití je nevhodný a o jeho pozitivním účinku v těle lze silně pochybovat,“ napsal ve svém rozboru problematiky MMS dnes již zesnulý lékař Jiří Heřt. Navíc vyloučil i možnost nějakého pozitivního účinku této látky v organismu. Už v žaludku se totiž působením silné kyseliny solné většina chlordioxidu uvolní. Okamžitě reaguje s obsahem žaludku a vyčerpává se.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com