Recesistická stránka Paralelní listy a další uživatelé sociálních sítích vrací úder Danielovi Landovi. Ten se v nedávné době rozhodl se svou iniciativou Zlatý špendlík šikanovat krajské hygienické stanice. Následně tvrdil, že je jen „zesilovač“.

Satirická stránka a další aktivisté to nyní Landovi vrací. Vymysleli si, že je očkovaný a očkování propaguje. Landa recesi neunesl a autorům začal vyhrožovat právníky. „Tyto a podobné lži jsou protiprávní jednání. Budeme to řešit,“ napsal na svou stránku. Poté, co za ty sklidil kritiku mírnil své vyjádření a příspěvek upravil. „Tak jo, na tetanus, choleru, tyfus, meningoc. a žloutenku nejhoršího typu jsem očkovanej. Ale nejsem tečkovanej,“ změnil status.

Kromě Daniela Landy si recesisté dobírají například i Lubomíra Volného či Soňu Pekovou.

 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.