Náš web už jednou psal o akci tzv. Paralelní lékařské komory, která pořádá akce před ministerstvem zdravotnictví. Za touto skupinou stojí MUDr. Vít Mareček. Od něj se distancovala Česká společnost urgentní medicíny a medicíny katastrof. „V posledních dnech byla v médiích komentována akce odpůrců protipandemických opatření před budovou MZ ČR, kterou údajně uspořádala skupina „Paralelní lékařská komora“. Jako její mluvčí byl citován MUDr. Vít Mareček. Ten se objevuje i v souvislosti s jinými aktivitami, jako jsou Zdravé fórum a další, ve kterých je uváděn jako „odborník na urgentní medicínu“, případně „lékař urgentní medicíny“. Výbor Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof ČLS JEP (SUMMK) jako představitel a garant urgentní medicíny v ČR prohlašuje, že se od jakýchkoliv osobních i profesních aktivit MUDr. Víta Marečka dlouhodobě distancuje a v žádném případě jej nepovažuje za důvěryhodného reprezentanta oboru urgentní medicína v ČR. MUDr. Mareček není evidován jako člen SUMMK,“ píše sdružení na webu.

Facebooková skupina Paralelní lékařské komory však spíše připomíná recesistický web. Najdeme zde například „zprávy“ o tom, že „americký doktor Johnny Sins radí, jak zjistit, zda vás proočkování neinfikovali jejich spike proteiny: ůmohou je odhalit jednoduché testy typu RiMM-ng a FST-ng!“ Akorát Johnny Sins je pornoherec a článek vyšel na recesistickém webu. Ve skupině Paralelní komory najdeme i například článek od Aeronetu o údajném samovyřazení dárců krve s vakcínou proti COVID-19 na Slovensku. Faktem je, že možnost samovyřazení je na Slovensku běžná a existovala dříve než očkování proti COVID-19. S očkováním nijak nesouvisí a článek Aeronetu nijak nedokazuje, že žena papír dostala v souvislosti s očkováním.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.