Na sociální síti Facebook je nyní poměrně populární projekt Občanská neposlušnost Lenky Tarabové. Ta dokonce byla pozvaná do České televize. Její projekt bojuje proti povinnosti nosit roušky a zpochybňuje samotnou nákazu COVID-19. Jak ukazují fotografie z nedělní demonstrace, reálná podpora její iniciativy je už poněkud menší. Nedělní demonstrace se účastnilo přibližně 500 lidí.

Kdo stojí za hnutím se však dozvíme ve skupině „Nejsme vaše loutky“. Lenka Tarabová zde nepřipouští absolutně jiný názor. Jakékoliv náznaky, že by snad roušky mohly mít i pozitivní vliv, jsou zakázané:

Teorie Lenky Tarabové jsou velmi bizarní. Tarabová je například přesvědčena, že do čela států jsou dosazováni pedofilové se satanistickými sklony. Nechybí samozřejmě ani Ilumináti.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com