Pokud si myslíte, že debaty o právech LGBT lidí nebo o právu na potrat nepatří do 21. století a považovali jste je za vyřešené, může být i hůř. Tedy například na Slovensku vznesl poslanec Národní rady SR vážný status o tom, že pohoršení se dopouští ženy, které „nevhodně“ odhalí své končetiny nebo hrudník. Tedy například nošení minisukní je hřích. Na celé věci je ještě navíc zarážející, že téma vznesl Milan Kuriak z hnutí OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO). Asi byste podobné debaty čekali od Kotlebovců, ale Kuriak je poslancem nejsilnější vládní strany. „Pan poslanec jako fashion expert radí. Doufáme, že dnes nemáte nevhodně odhalené končetiny,“ glosuje stránka „Prečo ľuďom hrabe?“

Stránka si také všimla, že v jednom ze stánků upřednostňují platbu v hotovosti. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby tam nebyla poznámka o jakémsi digitálním euru. Euro je pochopitelně jedno a je jedno, jestli ho máte na účtu nebo v hotovosti.

To předseda SNS Andrej Danko dokázal, že chyběl ve fyzice na základní škole. Na svém Facebooku se totiž vážně ptal jestli plynové kotle přežijí zkapalněný plyn. Přitom stačí dvě kliknutí na Google, abyste zjistili, že se zkapalňuje jen pro snazší přepravu a poté se zpět zahřeje do plynné podoby a na jeho složení se nic nezmění. Naprosto stejně jako s potravinami, které můžete zamrazit a znovu rozmrazit.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.