Server Novinky.cz zveřejnil 19. dubna 2020 článek pod názvem „Američanka nevědomky nakazila koronavirem 17 z 18 svých dětí“ a doplnil text fotografií z facebookového profilu matky Brittany Jencik z Penfieldu v okrese Monroe ve státě New York (USA).

V článku je uvedeno, že jde o děti vlastní i adoptované. To ale nezabránilo nejrůznějším trollům, aby v komentářích nepsali absolutně odporné komentáře o matce rozmnožovatelce, že každé dítě má jiného otce, o údajném nízkém intelektu matky, o odstrašujícím příkladu, multikulti, neproduktivní populaci a podobně. Pro úplnost je třeba dodat, že mezi přispěvateli se našlo několik takových, kteří upozornili, že jde o profesionální pěstounku (například Zdeněk Smejkal z Prostějova).

Díky tedy alespoň za těch několik spravedlivých, kteří se ozvali. Brittany Jencik rozhodně nemá nízké IQ, protože vystudovala státní univerzitu College at Brockport. Podle jejího vlastního sdělení je z 18 dětí 7 vlastních, ostatní jsou adoptované (jeden čas měla až 21 dětí). Všech 14 adoptovaných dětí má postižení (Downův syndrom, poruchy zraku a sluchu, kognitivní poruchy, Aspergerův syndrom či mozkovou obrnu).

Manželé Barry a Brittany Jencik v roce 2015 obdrželi od Federace sociálních pracovníků cenu Rodina roku za péči a adopci dětí se speciálními potřebami a za to, že jim poskytli domov.

Diskuse pod článkem na Novinkách tedy jasně ukazuje, že s některými osobami nelze diskutovat, protože jim stačí přečíst si titulek a podívat se na fotografii a mají hned ve všem jasno, aniž by se obtěžovali dalším čtením. Jsou to jedinci, kteří skutečně fungují pouze na tzv. „první signální“, díky čemuž jsou ideálními voliči pochybných stran cílících právě na nízký intelekt takových čtenářů.

O rodině:

https://www.wm.edu/news/stories/2016/ackerman-and-family-in-a-class-of-their-own.php

https://spectrumlocalnews.com/nys/rochester/news/2018/12/07/county-s-temporary-solution-for-early-intervention-services


Profilový obrázek

author