Na webové stránce Petice.com se v souvislosti s demontáží Koněvova pomníku v Praze založili Žarko Jovanovič a Michal Hrubý petici pod názvem Výzva vládním a ústavním činitelům ČR.

V úvodním textu se píše („pamámátník“ je v originále):

Výzva vládním a ústavním činitelům: Požadujeme oficiální omluvu České republiky Ruské federaci za odstranění památníku osvobození sochy maršála Koněva. Socha Maršála Koněva pro nás reprezentovala statisíce příslušníků Rudé armády, kteří osvobozovali nejen Prahu ale celé Československo. V širším pojetí to byl také pamámátník všech Spojenců, kteří se postavili Hitlerovskému Německu nejen v Praze a Československu ale i na dalších frontách Druhé světové války nejen v Evropě. Odstranění sochy maršála Koněva chápeme jako relativizaci smyslu boje desítek miliónů odvážných občanů světa proti nacismu a snahu o zlehčování a relativizaci německého nacismu jako nenávistné a zhoubné ideologie a faktickou snahu o jeho rehabilitaci a plivnutí do tváře obětem nacismu v roce 75. výročí jeho porážky Spojenci.
za Hej, Občané! z.s.

Žarko Jovanovič
Michal Hrubý

Petici podepsalo cca 1200 lidí. Najdeme mezi nimi známé propagátory Kremlu a šiřitele choromyslných stupidit Ondřeje Höppnera, Zdeňka Chytru, Radmilu Zemanovou-Kopeckou, Zdeňka Luxe, Ivo Gece, Petra Michalů, Jana Schneidera, Jaroslava Doubravu (exkomunistu a antisemitu) a Pavla Hejátka.

Kromě nich se v rámci petice vyjádřila i lidská (a trollí) spodina, která naprosto nemá ponětí o uspořádání zastupitelské demokracie, o dohodě o udržování válečných hrobů s Ruskem (Koněvův pomník samozřejmě není válečný hrob), ale instinktivně tíhne ke zřízení bolševickému, nacistickému a fašistickému, ač se sama honosí bojem proti nacismu a fašismu, která šermuje různými vlastizradami, velezradami a ráda by věšela. Nemluvě už o tom, že část z nich přebírá lež Václava Klause mladšího o odstranění sochy pod rouškou noci…


Profilový obrázek

author