O zásahu policejních „klekánic“ 5. srpna 2022 v Borovanech už hojně naše média referovala (příkladmo Novinky, Respekt nebo Česká televize). Patnáctiletý (ano, stokilový) autista Jakub odnesl reproduktor. Ten posléze vrátil pořadatelům, kritizovaný policejní zásah následoval až poté. Je ovšem až s podivem, jaké vlny hnusu se vyvalily zdola právě souvislosti s tím, že šlo o autistu.

Politik Patrik Nacher, Petr Holec nebo Martin Chmela ukazují, co jsou opravdu zač, když autisty mají za něco podobného, jako jsou nezvladatelná zvířata (i na to srovnání autisty se psem nakonec dojde). Nehledě na to, že nikdo z nich nezná chlapcovu diagnózu a tak neví, zda jeho postižení nějak ovlivnilo úsudek v dané situaci a jak bylo již řečeno, k zásahu došlo až po vrácení reproduktoru.

Shromáždili jsme screenshoty, které ukazují, jak politici ANO a příznivci Andreje Babiše smýšlejí a na jaké etické a mentální úrovni se nacházejí.

Reakce MUDr. Ondřeje Fialy

Twitterový účet Petra Holce

Jasně se zde ukazuje, že trollové jako třeba Ivana Melkusová, Zdeno001, Ludvík Deutsch, známí jako soustavní podporovatelé Putina, zároveň podporují exagenta StB Andreje Babiše. Cílové skupiny jsou průnikem množin.


author