Někteří lidé se neštítí evidentně ničeho. Například i profil SPD Pardubického kraje začal šířit zcela vymyšlený příběh jak policie hodila vraždu v Klánovickém lese na masového vraha z Filozofické fakulty. Odmítají totiž opustit smyšlený příběh, že v Klánovicích vraždil Ukrajinec. Podle zcela smyšleného příběhu vrahem byl otec dítěte, který odvezl svou ženu zpět na Ukrajinu. Jedná se však o naprostou lež. Obětmi vraha v Klánovicích byla česká rodina.

Že je to absolutní nesmysl, nám potvrdili autoři sbírky na podporu přeživších z rodiny postižené vraždou v Klánovickém lese. Sbírku na dárcovské platformě Znesnáze21 organizuje Lucie Matternová. „Jako komunita a přátelé rodiny z Klánovic chceme vyjádřit solidaritu s rodinou, která přišla o otce a malou dcerku,“ píše se v popisu sbírky, jejíž cílová částka je 512 tisíc korun.

Podezření, že je střelec z Filozofické fakulty rovněž vrahem muže a nemluvněte z Klánovického lesa, potvrdila balistická expertíza. Informovala o tom v pátek odpoledne policie.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.