Volný blok a další se opět „vyznamenali“. Sdílí status anonymního profilu „Vlaďka BN“, na kterém jsou naskenované různé lékařské zprávy velmi starých lidí, které pojí jen to, že byly očkovaní. Jinak jde mnohdy o případy, které ani nemohou mít souvislost s očkováním.

Například první případ hovoří o zápalu plic v březnu 2021, když první očkování proběhlo na konci února. Je známo, že vakcína Pfizer chrání až po zhruba třech týdnech po očkování a nejspolehlivěji až po druhé dávce. Dalších zprávách se hovoří o hematomech po očkování nebo o zápalu plic, ale s negativním výsledkem testu na COVID-19. Všechny zprávy mají společné to, že jde o staré lidi s mnohačetnými diagnózami. Ve většině případů se nepíše nic o úmrtích daných osob.

Při této příležitosti nelze nezmínit, že podobní konspirátoři ještě na jaře zpochybňovali čísla umírajících na COVID-19 s tím, že určitě zemřeli na něco jiného. Nyní jakýkoliv problém souvisí s očkováním, pokud daná osoba byla očkována. Neštítí se ani fotit cizí zdravotní záznamy a umisťovat je na sociální sítě. A to navíc v případech, které teoreticky mohou souviset s očkováním (bez jasného závěru), v některých případech ani souvislost není možná. Očkování není zázračný elixír života, ale chrání nás před těžkým průběhem onemocnění COVID-19.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com