Rus, který na Facebooku vystupuje pod přezdívkou Alex Vajt, by se rád přestěhoval do ČR. Patří mezi ruské občany, kteří milují ČR. Prokremelští aktivisté však jeho záměr nechápou a vyzývají ho, aby v Rusku zůstal. „Jak by se vám líbilo, kdybych se přestěhoval do České Republiky a začal pracovat v této zemi?“ ptá se Rus.

„My jsme zde otroci, máme zde své rodiny, pochované blízké, mizernou práci , v Hitlermarketech humus, masírování propagandou Anglošašků i Eurošašků. Prosím rozvaž to, staneš se vězněm. Také bych raději bral i ruské občanství,“ píše Karel Veterán.

„Ty chceš opustit v takové těžké době svou zemi? Nezlob se, ale v tom případě bych se za Tebe styděla. Jak můžeš tohle napsat,měla jsem Tě za rozumného člověka a velice jsi mě zklamal. Jen krysy opouštějí loď,která se potápí jako první,“ napsala Dana Kaimová.

„Alexi, myslím že budeš užitečnější v Rusku pro případné Československé obyvatele, kteří chtějí tuto zemi opustit směr velké Rusko,“ sní další uživatel.

Z Ruska po vyhlášení částečné mobilizace uprchly statisíce lidí. Podle Atlasu předsudků žije v ČR asi 42 tisíc Rusů.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.