Bývalá prezidentská kandidátka a budoucí lídryně STAN do eurovoleb Danuše Nerudová měla prohlásit, že „důchodci škodí naší republice“. Upozorňuje se i na údajný titulek na CNN Prima News, který měl nést název „Důchodci ruinují rozpočet“.

Ve skutečnosti však skutečný titulkem bylo „Důchody ruinují rozpočet“ nikoliv důchodci. Je lehce dohledatelné, že Danuše Nerudová nepoužila ve vysílání jakýchkoliv expresivních výrazů vůči důchodcům a větu, že důchodci naší republice škodí, vůbec neřekla.

Titulek článku CNN Prima News pak zní „Do penze později a vyšší odvody. Experti nastínili možnou cestu z propasti zadlužení.“ Ani v něm se nedočteme o tom, že Danuše Nerudová se nějak vyhrazovala proti důchodcům. Článek obsahuje také zmíněné video.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.