Za nechutnou lež lze označit příspěvek, který šíří falešná stránka ŽSR. Slovenská státní železniční společnost se jmenovala ŽSR do roku 2019. Nyní používá označení ŽSSK. Příspěvek tvrdí, že nepořádek na fotografii způsobili „východní sousedé“. Ukrajina spolu s Maďarskem sousedí se Slovenskem na východě země.

Tak nebo tak, nepořádek nezpůsobili Ukrajinci ani Maďaři, ale čeští fotbaloví fanoušci. Fotografie pochází z roku 2010 a nepořádek způsobili fanoušci Baníku Ostrava.

Více v příspěvku Polícia SR


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.