EU nám chce zakázat pomlázku! To jde v rychlosti vyčíst z aprílového článku na serveru Idnes.cz, který pobavil nejednoho čtenáře. Ovšem jsou i takoví čtenáři, kteří recesi nepochopili a sdílí ho jako fakt. Například oficiální stránka SPD Tomia Okamury v Libereckém kraji.  Tu administruje Bronislav Kalvoda. Třetí na kandidátce SPD pro sněmovní volby v kraji. Mimo to aprílový žert vzbudil obrovské nesouhlasné reakce v skupině Fanclub Tomia Okamury.

O tom, že článek na Idnes je recese, vás snad nemusím dlouho přesvědčovat.  Ono se bohatě stačí podívat na názvy některých spolků jako údajný spolek Pravá česká koleda, který samozřejmě neexistuje, nebo jméno právničky Květoslavy Suché z ministerstva spravedlnosti. Pokud by si čtenář i tak nebyl jist, na konci článku má varování redakce: „Děkujeme za přečtení našeho aprílového článku, snad jste se pobavili.“

O to bizarnější jsou ovšem reakce SPD v Libereckém kraji. Na upozornění, že jde o vtip administrátor odpovídá: „Nejdříve jsme si mysleli, že se jedná skutečně o žert, ale tyto pokusy a návrhy o zrušení tu již byly. Hezký den přejeme.“ Odkazuje přitom na další recesistický příspěvek našeho kolegy Ondřeje Féra pro Eportal a svůj blog. V něm narazíme například na tuto vtipnou pasáž: „Velmi významnou změnou je také to, že šlehání se nadále bude pouze naznačovat voláním,“ říká spokojený europoslanec za ČSSD Libor Rouček. „Takový přístup odpovídá pokrokové tradici sociální demokracie.“ No, aby si i zde byl každý jist, je zařazen do kategorie humor.

Nejsmutnějším na to všem je, když si uvědomíte, že tito lidé nás zastupují v parlamentu.

Napsal: Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.