Dělnická strana sociální spravedlnosti minulou sobotu svolala demonstraci proti údajnému „černému“ rasismu v Dubí. Během ní účastníci demonstrace rasisticky nadávali fotografovi Parlamentních listů Vítovi Hassanovi. Následně ho i napadli. Neonacisty se následně pustil obhajovat Aeronet, který patří k nejznámějším dezinformačních webů v ČR. Dělnická strana sociální spravedlnosti vystupuje jako nástupkyně rozpuštěné Dělnické strany. K zákazu Dělnické strany došlo 17. února 2010 rozhodnutím Nejvyššího správního soudu. Soud tehdy v rozsudku dovodil, že představovala bezprostřední riziko ohrožení demokracie, protože byla ideově navázána na nacionální socialismus a neonacismus a podporovala násilí.

Sama demonstrace v Dubí se konala na podnět napadení mladého muže na tamním koupališti. Verze o napadení se liší, nicméně je pravdou, že více svědků se přiklání k verzi, že na začátku srpna zde byl David Michajlak (25) brutálně napaden skupinou Romů po tom, co se zastal ženy během hádky.

Bránit Davida Michaljaka však přijeli neonacisté z Dělnické strany sociální spravedlnosti. To samo o sobě by asi nebyl takový problém.  Během demonstrace však napadli novináře Vít Hassana kvůli jeho barvě pleti, ačkoliv byl protest svolán pd záminkou upozornit na rasismus. Vít Hassan pracuje externě mimo jiné i pro web Parlamentní listy, které ho na demonstraci vyslaly.

Výše uvedené záběry dokazují, že Hassan byl urážen, ačkoliv protestující nijak neprovokoval. Nadávky jako „opice černá“ byly na běžném pořádku. Následně došlo i k napadení fotografa. Neonacisté uráželi i další novináře. Například novinářku Lidových novin Šárku Kabátovou.

Jedna z účastnic Romana Frieseselová, která kandiduje za DSSS v Praze, na demonstraci dookonce hajlovala.

Neonacisté během demonstrace nenapadli jen Víta Hassana, ale i skupinku mladých lidí.

 DSSS brání Aeronet

Bránit neonacisty se pokusil web Aeronet. Celý článek vyčítá serveru Parlamentní listy, že na demonstraci proti rasismu poslal fotografa, který pochází ze smíšené rodiny. Jeho otec byl napůl Súdánec a Egypťan. Už samotný tento fakt je velice směšný. Proč by na demonstracích proti rasismu měla vadit přítomnost muže jiné barvy pleti? Údajně to měla být dokonce řízená provokace. To však vyvrací i fakt, že Vít Hassan před demonstrací posílal sms zprávu předsedovi DSSS Tomášovi Vandasovi a upozorňoval ho na svou účast na demonstraci. Sms zprávu máme k dispozici.

Aeronet také absolutně opomíjí informaci, že útočníci již byli obviněni, a to z loupeže, protože se snažili novináři ukrást jeho fotoaparát.

„V souvislosti s útokem na novináře byli dva lidé obviněni ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Muži se pokusili novináři odcizit fotoaparát. Pokud budou uznáni vinnými, hrozí jim v krajním případě až deset let vězení,“ uvedl mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

„Není pravda, že pro Parlamentní listy fotím „jen“ demonstrace SPD, Národní demokracie, Dělnické strany a Národní aliance. Pro PL jsem byl fotit uprchlíky v Calais ve Francii, přistěhovalecké zóny ve Svédsku a v Německu, nepokoje při summitu G20 v Hamburku. Jenom loni mi v Parlamentních listech vyšlo přes 65 různých galerií z různých demonstrací, ale fotil jsem pro ně např. i prezidenta Zemana, prezidentskou kampaň Jiřího Drahoše a nedávno třeba kauzu H-systém a Andreje Babiše. Není pravda to, že pracuji pro Parlamentní listy. Jsem pouze jejich spolupracovník,“ napsal nám Vít Hassan. To nám potvrdil i šéfredaktor Parlamentních listů Jaroslav Polanský.

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.

Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com