Operátor T-Mobile nabídne v létě jako první na českém trhu neomezené stahování dat. Největší český operátor se zřejmě snaží předběhnout ostatní konkurenty. Vodafone na tuto středu ohlásil tiskovou konferenci, na níž zřejmě rovněž představí vylepšené tarifní nabídky, možná i ve znamení neomezených dat.

Premiér Andrej Babiš to označil za výsledek dlouhého vyjednávání vládního týmu s operátorem T-Mobile. „Tak konečně. První krok. Díky moc T-Mobilu za rozhodnutí přinést lidem v létě neomezená data. Je to společný výsledek dlouhého vyjednávání mého týmu,“ prohlásil Babiš na Twitteru.

Premiérův tým skutečně jedná s operátory v posledních měsících o tom, jak přinést pro tuzemské uživatele levnější mobilní tarify. Žádné hmatatelné výsledky ale zatím jednání nepřineslo. T-Mobile totiž v prohlášení uvedl, že kampaň s neomezenými daty není výsledkem společného jednání. „Dobrý den, můžu vám potvrdit, že s představiteli státu, kteří mají na starosti telekomunikační trh, vedeme průběžný dialog a jednání, ale přímo na tvorbě konkrétních nabídek, s nimi nespolupracujeme,“ napsal operátor na Twitteru.

Není to poprvé, kdy se premiér Babiš chlubí tzv. „cizím peřím“. Premiér Andrej Babiš například nemluvil vloni v červenci pravdu, když si posteskl, že zařídil pro XVI. všesokolský slet 35 milionů navíc, oproti plánovaný 5 milionům. „Když se projednával rozpočet na oslavy 100 let Československa, Sokol tam měl pět milionů. Já jsem zařídil, že to bylo 40,“ postěžoval si Babiš novinářům. Řekl to po tom, co byl částí diváků, sledujících slet, vypískán. Podle dostupných informací to však nebyla pravda. Mimořádnou dotaci pro slet, nad rámec běžného rozpočtu, zajistil tehdejší premiér Bohuslav Sobotka. „Na jednání s ministrem Štechem a premiérem Sobotkou dosáhla starostka Moučková také další důležité dohody, která zajišťuje financování příprav XVI. všesokolského sletu,“ píší Sokolové na svém webu.

Babiš také v minulosti prohlásil, že byl nejlepší ministr financí, protože se mu podařilo snížit státní dluh o 70 miliard korun. Ekonomové na druhou stranu upozorňují, že Babišovy zásluhy nejsou tak veliké, a pokud ano, spočívají v riskantních opatřeních. Přestože za poslední tři roky státní dluh skutečně klesl, podle ekonomů za jeho snížením stojí především změny na světových finančních trzích a dědictví po předchozím kabinetu v podobě mnohamiliardové dluhové rezervy. Přínos šéfa ANO pak podle nich spočívá v riskantním zkrácení doby splatnosti státních dluhopisů.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com