K tragické události došlo nedávno u propasti Macocha. Do hluboké propasti tam skočila žena a vzala s sebou i své malé děti. Na Facebooku se nyní objevují příspěvky, které se snaží za věc vinit vládu. „Tragédii na Macoše předcházelo neposkytnutí dávek od sociálky a odmítnutí azyláku,“ tvrdí například Josef Krajča bez znalosti situace.

Ve skutečnosti podle informací TN.cz měla mít žena poporodní psychické problémy. Ty ve spojitosti s možnými osobními nebo rodinnými problémy mohly být spouštěčem.

Zbytku rodiny nyní pomáhají psychologové. Nic tedy nenasvědčuje ani tomu, že se jednalo o samoživitelku. Žena podle dostupných informací nepocházela z jižní ani severní Moravy, čemuž by napovídala poznávací značka auta, kterým na místo přijela.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.