Jak fungují dezinformace nám názorně ukazuje další článek Aeronetu. Do reálného příběhu totiž zakomponoval příběh o očkování, ke kterému nemá žádná data. Faktem je, že tatínek Marco R. bydlel v jednom z horních pater činžovního domu v bavorském Altöttingu jen se třemi dcerami. V pouhých 35 letech ho ale bohužel skolil infarkt. Než ho příbuzní našli, holčičky s ním po jeho smrti strávily ještě tři dny a noci úplně samy. Celý čas si totiž myslely, že tatínek jen spí.

Aeronet si následně vymyslel, že to bylo kvůli očkování. Informaci o nedávném očkování zjistil Marek Pešl „z Facebooku“. Média totiž o žádné souvislosti s očkováním nepíší. Ani ta, na která se Aeronet odvolává. O dcerky je dobře postaráno a sousedé vyhlásili sbírku.

Po vakcínách proti COVID-19 se velmi ojediněle může dojít k zánětu srdečního svalu. O infarktu jako vedlejším příznaku očkování není nic známo. „Naše ordinace se rozhodně neplní lidmi se zánětem srdečního svalu po očkování,“ uvedli čeští kardiologové v reakci na nejrozšířenější zprávu o možném nežádoucím účinku mRNA vakcín proti covidu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.